Poradnik

W jakim stopniu trzeba znać język niemiecki?

Oferujemy pracę również Opiekunkom, które nie znają języka niemieckiego. Oczywiście zarobki Opiekunek bez lub ze słabym niemieckim są niższe, jednak nigdy poniżej 800 EUR.

Jak długo czeka się na ofertę pracy?

Oferty pracy przedstawiamy na bieżąco. Dopasowujemy ją do doświadczenia w opiece, stopnia znajomości języka niemieckiego, okresu wyjazdu.

Na jaki najkrótszy okres można wyjechać do Niemiec z Państwa firmą?

Proponujemy wyjazdy na min. 4 tygodnie, ale w swojej ofercie mamy również na 6, 8 i 12 tygodni.

Kto organizuje i pokrywa koszty podróży?

My pokrywamy koszt dojazdu do Niemiec i powrotu do Polski, jednak podstawowym czasem trwania wyjazdu jest okres 2 miesięcy, to znaczy, że przy wyjazdach krótszych indywidualnie ustalamy koszty. Rezerwujemy również bilety i transport.

Kto pokrywa koszt zakwaterowania i wyżywienia?

Zakwaterowanie i wyżywienie jest zagwarantowane przez nas w miejscu pracy. Opiekunki nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów.

Czy opiekunki mogą liczy na pomoc koordynatora?

Tak. Podczas pobytu Opiekunki w Niemczech jesteśmy z nią w stałym kontakcie do dyspozycji 7 dni w tygodniu/ 24 godziny na dobę.

Czy będąc zatrudnioną w Polsce na stałe mogę w ramach urlopu wyjechać do Niemiec jako opiekunka?

Tak. Proponujemy tu minimalny pobyt 4 tygodnie oraz dopełniamy wszystkich formalności.

Co w przypadku śmierci Podopiecznego?

To trudne doświadczenie dla Opiekunki. W naszej firmie podchodzimy indywidualnie do takich sytuacji. To Opiekunka decyduje, czy chce wrócić do domu, czy też zdecyduje się na pozostanie w Niemczech, a my zapewniamy pracę w innej Rodzinie.

Ile mogę zarobić?

Wynagrodzenie kształtuje się od 800 EUR do 1800 EUR „na rękę” i zależy od doświadczenia w opiece, stopnia znajomości języka, zakresu obowiązków w miejscu pracy, okresu wyjazdu.

Czy macie w ofercie premie?

Tak. Doceniamy swoich pracowników i w swojej ofercie mamy dodatkowe premie od kilkudziesięciu EUR do kilkuset EUR: premia za przejście do nas z innej agencji, premia w postaci dopłaty do „wysokiego ZUS-u”, premia za polecenie Opiekunki, premia za polecenie Rodziny, premie świąteczne, premia wakacyjna, premia za szybki wyjazd.

Czy muszę mieć doświadczenie w opiece osób starszych?

Doświadczenia popartego referencjami nasze opiekunki nie muszą mieć. Przecież każdy z nas opiekował się własnymi rodzicami, czy dziadkami. Takie doświadczenie jest przez nas honorowane.

Czy mogę przedłużyć okres pracy u Podopiecznego?

Tak. Pobyt można wydłużyć nawet do 6 miesięcy. Dla opiekunek, które zdecydują się na wydłużenie pobytu powyżej 3 miesięcy przyznajemy premie w wysokości 50 EUR.

Czy pracując w Niemczech mogę pobierać Kindergeld?

Tak. Jeśli jedno z rodziców pracuje (lub pracowało) w Niemczech, a drugie przebywa z dzieckiem w Polsce na dziecko przysługuje im zasiłek rodzinny Kindergeld wypłacany przez niemiecką Kasę Rodzinną – Familienkasse. Kindergeld (zasiłek na dziecko) przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 25 roku życia, pod warunkiem, że w dalszym ciągu się uczy i nie wykonuje żadnej pracy zarobkowej.